Věděla jsem, že se dočkám

30. dubna 2014 v 19:49 | Inna |  Naprosto (ne)důležité postřehy a názory...
Nebloguju 14 dní a najednou, čuchám čuchám nějaký zajímavý téma týdne. Joo, tohle bylo dost podlý. Asi si tvůrci blogu mysleli, že tenhle týden už na blog nezavítám a proto sem dají tak dobré téma jako jsou závislosti. Ale, pche. Díky Bohu, že je KONEČNĚ téma, které má hlavu a patu. Vsadím se, že příští týden to bude něco ve stylu nesmrtelnout chrousta a podobně.
Přejdu k samotnému jádru věci.
Závislosti.
Schválně jsem si vygooglila tetu Wiki(pedii), co mi ona sama k tomu poví.
Závislost je stav, kdy někdo je podmíněn nějakou okolností nebo situací, kterou potřebuje (nebo si myslí že ji potřebuje) ke své existenci. Živé organismy jsou závislé na dostatku kvalitní potravy, vody, vzduchu atd. (jo, já jsem živej organismus a jsem závislá na dostatku kvalitní čokolády!!!!)Toť pár moudrých slov úvodem od tetičky Wiki.
Pro každého je závislot asi něco jiného. Je tomu již dlouho, co mezi největší a nejnebezpečnější závislosti patří drogy a alkohol.
Ale na tohle téma existuje mnoho článků, a tím já se zabývat nechci. Můžu vám tu sice popsat story o tom, jak je to nebezpečný a nic se nemá přehánět a bla bla bla. Jenže, nic novýho.
Zaměřím se na jiné závislosti, o kterých se sice taky mluví hodně, ale ne tolik jako o již zmíněných drogách a alkoholu.
Podívám se na to ze svého hlediska, na čem jsem závislá já
Začneme klasicky. Počítač
Joo prostě joo, i když v dnešní době možná ten počítač převálcoval mobil. S dnešními technickými vymoženostmi ten počítač zapnu tak 3x do týdne. Ovšem mobil mám v ruce pořád. Instagram, facebook, snapchap. Ano, tyto příšerné aplikace navštěvuji zpravidla dennodenně. Nejsem na to pyšná, ale v dnešní době nepatřím k nějakým exotům. Protože v dnešní době spíše patří k k exotům ti, kteří alespoň jednu z těchto aplikací nevyužívají.
Mezi další z mých závislostí patří jídlo.
Fakt hodně dobroučký jídlo. Potrpím si na kvalitní a zdravou stravu. Ale hlavně bohatou a pestrou. Žádný KFCéčka, Mcky a tak dále. Už jen kvůli tomu, že jsem vegetariánka. Ale navíc, dělají tam srajdy, s prominutím. KFC, proklatě dobré drahé kuře.
Kromě kvalitní a zdravé stravy ale taky občas zhřeším. Za velký hřích považuju čokoládu. Čokoláda je moje životní láska. Nedokážu si ji alespoň jednou za čas odpustit.
Jenže, pak je na řadě cvičení.
Další závislost. Nedokážu si představit, že bych snědla 3 proužky toho sladkého, úžasného zla (čokoláda), aniž bych pak alespoň hodinu nedřela.
Hudba také patří mezi neskutečnou závislost. Opravdu. Není dne, kdy bych si neposlechla nějakej pořádnej hard rock, heavy metal nebo grunge. Ale, co se hudby týče, nemyslím tím jen samotný poslech hudby. Mám na mysli také hru na kytaru a zpěv. Jsou to věci, co mě neskutečně naplňují.
V závěru bych chtěla dodat, že je docela ošemetné se zmiňovat, za velkou masu lidí, o nějakých závislostech. Proto jsem zejména mluvila jen za sebe. Každý z nás má totiž jinou úchylku.
Tleskám tomu, kdo celý článek přelouská a uděluji mu řád zlaté vařečky (a hlavně ho uděluju sobě, za to, že jsem to vůbec napsala).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 30. dubna 2014 v 20:43 | Reagovat

Paráda! Je to moc hezky napsané. Já jsem u sebe nedávno spozorovala, že asi trpím závislostí na rostlinném mlíku xD. Katastrofa xD.

2 Robka Robka | E-mail | Web | 30. dubna 2014 v 22:23 | Reagovat

S KFC s tebou naprosto souhlasím, proklatě drahé a hnusné kuře.:-) A hudba? No comment.:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama