Tabu?

3. března 2014 v 19:44 | Inna |  Naprosto (ne)důležité postřehy a názory...
Dobrá, tak kam se na nové Téma týdne hrabe to minulé. Říkala jsem si, že když mi nevyhovovala fantazie, tento týden bude určitě nějaké skvělé téma, o kterém se budu moci vypovídat. Těšila jsem se z toho, že se rozepíšu. Ovšem natěšení a úsměv opadl, jakmile jsem si zobrazila hlavní stránku blog.cz. Téma, o kterém nikdo nemluví. Děláte si srandu? :D Opět, dámy a pánové, očekávajte hroudu nic neříkajících slov, které nedávají smysl.
Rozhodla jsem se tedy na to podívat dle svého uvážení. O čem já nemluvím? Co se mi zdá jako takové tabu? Řekněme, že jsem možná až moc otevřený člověk a nedělá mi problém se bavit o mnoha věcech. Zkusím se však na to podívat z širšího hlediska, jednoduše, očima někoho jiného.
Zráta někoho milovaného. Ať je to osoba mnou milovaná nebo osoba milovaná člověkem mi blízkým. Většinou o tom nikdo nechce hovořit. Pokud tedy má dostatek úcty. Jestliže nás však tento člověk opustil před mnoha lety, je poněkud snažší o tom konverzovat. Stejně to ale pořád bolí.
Ještě jednou bych k tomuto tématu vyzdvihla ty, již zmíněné, milované osoby. Ovšem, tentokrát zase z jiného pohledu. Myslím tím člověka, který je tajně zamilovaný do jisté osoby. A o to právě jde, to klíčové slovo tajný. Jestliže je to tajná zamilovanost, tak taky s tím za osobou nepříjdete, že ji vroucně milujete, nemůžete bez ní žít a podobně po otázce: "Hele, kolik je hodin, prosím tě?" Prostě to v sobě dusíte. Nemluvíte o tom.
Co se sexu týče, je to docela ošemetné téma. Ale, rozhodně si nemyslím, že to je téma, o kterém nikdo nemluví. Právě naopak. Možná se o něm mluví až příliš. Zejména u pubertálních výrostků, kteří neví, jak víc zamachrovat před kamarády.
Špatná životní situace. Jestliže jste po krk v dluzích, tak o tom taky těžko budete vykládat každému, koho potkáte. Pokud teda nesedíte každý večer v hospůdce, necháváte si od ostatních platit, s tím, že jim to vrátíte "hned, jak budete mít". Jenže, jakmile jste totálně na mol, vyžvaníte jim všechno o tom, jak jste v háji a nemáte ani na chleba.
A pak je tu takzvané tajemství. Předpokládáte, že když se Vy svěříte druhé osobě - můžete jí důvěřovat. Ale ne vždy tomu tak je. Tajemství má být něco, o čem nebude ta druhá osoba už s nikým mluvit, jestliže to nemá dovoleno. Drbny jsou ale všude a my se jim neubráníme. I když chcete, aby to druhá osoba nikdy nikomu neřekla, stejně se to většinou někdo další dozví. Klasika. To už je však na výběru přátel a dalších lidí, kterým se svěřujete.
Fajn. Radši končím s mýma psychokecama, zamotala jsem se do toho víc, než jsem předpokládala.
Gratuluji k dočtení, nudného, absolutně zbytečného článku. Dostáváte ode mě VŠICHNI zlatou medaili, za to, že jste to přečetli a neusli jste. Ne, omlouvám se, ale v příštím tématu týdne (které doufám už bude pro mě dostatečně vyhovující!:D) se polepším. Snad.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Slečna bez tváře Slečna bez tváře | Web | 3. března 2014 v 21:03 | Reagovat

Náhodou, článek se ti dost povedl a dost s tebou souhlasím. :)
Já jsem právě ten uzavřenej člověk, takže mě by moc problém na tohle téma psát nevadilo, ale jsem moc líná. :D
Tak snad příští téma se ti už bude psát líp :)

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 4. března 2014 v 16:38 | Reagovat

Docela stručně shrnuté... ale něco na tom bude :) fakt dobře napsaný i přes tvou osobní nevoli, jak jsi na začátku psala ;)

3 Keeble Keeble | Web | 4. března 2014 v 19:59 | Reagovat

Náhodou, je to dobrý článek ;). Těmi dluhy v hospodě jsi mě vážně rozesmála, napsala jsi to výstižně! :)

4 Robka Robka | E-mail | Web | 6. března 2014 v 19:43 | Reagovat

Dneska se mluví o všem, problém je, že lid nemluví spolu, ale každý si mele to svoje...
Jinak článek vážně není špatný, myslím, žes vypíchla pár bodů, o kterých se fakt moc nemluví. S tou špatnou životní situací je to pravda, s tím se málokdo chlubí a taky naopak - pokud někdo najednou zbohatne, taky o tom nerad řeční. Pak se většinou vyrojí spousta kamarádů, kteří chtějí "půjčit".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama